Het gebouw wordt het onderkomen van de stichting Dans- en Muziekcentrum Den Haag, het Nederlands Danstheater, het Residentie Orkest en het Koninklijk Conservatorium. De naam Amare verwijst naar liefde, muziekland Italië en de ligging van Den Haag aan zee.
De akoestiek in een theaterzaal is heel erg belangrijk. Veel van de onderdelen van de (wand)bekleding in de theaterzaal zijn dusdanig geëngineerd dat ze te bewegen zijn om de akoestiek per optreden aan te kunnen passen. Bijvoorbeeld de grote gestoffeerde delen in een stalen kader. Deze absorberen het geluid, of als je ze draait reflecteren het geluid door de toepassing van twee harde materialen. Ook de toepassing van de vele geperforeerde panelen komt ten goede van de akoestiek in de zaal.
Omroep West maakte in het begin van de werkzaamheden onderstaande rondleiding op de bouwplaats van Amare in Den Haag. De rondleiding geeft een goede impressie van hoe groots en complex de bouw is.
Benieuwd naar wat wij voor u kunnen betekenen? Neem vrijblijvend contact met ons op. Dit kan telefonisch via telefoonnummer 0598 – 42 27 00 of via onderstaand formulier.